Jmenuji se Klára a jsem průvodkyně zdravým a šťastným životem.

Jsem také maminka, manželka, partnerka, kamarádka a mnoho dalšího. Ráda se směju, mám ráda život, jsem životní optimista a věřím v romantickou lásku napořád. Celý můj život mě zajímají osudy lidí, jejich trampoty a hledání důvodů, proč se věci dějí tak, jak se dějí.

Klára Šilhavíková - terapeutka metody RUŠ

I když mě to lákalo, nešla jsem studovat žádný humanitní obor a vydala se do Prahy na Vysokou školu ekonomickou.

Už asi od druhého ročníku mi bylo jasné, že tohle není moje cesta, ale nakonec jsem školu dokončila. Když jsem po intenzivním pracovním životě odcházela na mateřskou, nějak jsem podvědomě tušila, že se tam již nevrátím. Říkala jsem si, že budu mít poměrně dlouhou dobu čas přemýšlet, co budu v životě dělat dál (a to jsem ještě nic netušila o záměrech, které jsou v životě i v RUŠce sakra důležité). Přišlo jedno dítě, druhé dítě, klasický rodinnný život a já najednou zjišťovala, že jsem fyzicky dost vyčerpaná, je toho na mě moc a na všechno jsem sama 🙂

Tak jsem se začala „dávat dohromady“. Vzala jsem to z té jednodušší strany jako zdravá strava, jóga, ajurvéda, akupunktura, čínská medicína a mnoho dalších směrů, až se mi okolí začalo už trochu smát, kde všude chodím:) Nicméně když už jsem se fyzicky cítila dobře, tak mi došlo, že bez ohledu na to, že mi z materiálního hlediska nic nechybí, všeho jsem dosáhla a všechny své sny si splnila… tak stejně NEJSEM ŠŤASTNÁ – nějak tomu všemu chyběla ta pomyslná „muška jenom zlatá“ :).

A v té chvíli mi kamarádka řekla o RUŠce, jak je to skvělá metoda, a že mi změní celý můj život. A měla pravdu. Velkou pravdu. Po prvním kurzu jsem měla pocit, že mi spadl obrovský batoh ze zad a já najednou můžu lépe dýchat. Život byl najednou krásnější a barevnější, zlepšil se mi vztah k rodičům, který mě léta trápil, a na fyzické úrovni jsem najednou byla schopna na józe zvládnout pozice, které mi do té doby ani náhodou nešly. Došlo mi to, co jsem už dávno v hloubi své duše věděla, že všechno, co nás v životě trápí je jenom v hlavě a jenom my máme klíč k tomu to změnit.

A ten stav štěstí a klidu mi zůstal, moc si užívám svého života a všech změn, které se v něm udály a je to super.

Vím, že svoje ŠTĚSTÍ SI TVOŘÍM JÁ a je jen na mě, jestli budu žít IDEÁLNĚ ŠŤASTNÝ ŽIVOT.

Jan HájekO mně