Jmenuji se Klára a jsem průvodkyně zdravým a šťastným životem.

Jsem také maminka 3 dětí, manželka, partnerka, kamarádka a mnoho dalšího. Ráda se směju, mám ráda život, jsem životní optimista a věřím v romantickou lásku napořád. Celý můj život mě zajímají osudy lidí, jejich trampoty a hledání důvodů, proč se věci dějí tak, jak se dějí.

Klára Šilhavíková - terapeutka metody RUŠ

I když mě to lákalo, nešla jsem studovat žádný humanitní obor a vydala se do Prahy na Vysokou školu ekonomickou. Znáte to, z ekonomky z tebe něco bude, ale jak bych si vydělala peníze jako antropoložka nebo psycholožka 🙂 Bavíme se o období roku 1995, kdy tyhle obory zdaleka nebyly na výsluní, jako se dostávají teď. Ale co, stejně je jedno, co vystudujete, naše duše si cestu ke svému poslání beztak najde. Můžeme se tomu leckdy bránit, ale stejně se dostaneme přesně tam, kde potřebujeme být.

Každopádně už asi od druhého ročníku na VŠE mi bylo jasné, že tohle není moje cesta, ale nakonec jsem školu dokončila (přece se na to nevykašlu), i když to dost často bylo peklo a stejně jsem tomu nerozuměla. Sice jsem studovala obor Hospodářská politika, ale už na škole jsem si zpočátku přivydělávala a poslední 3 roky už pracovala na plný úvazek v reklamě resp. v mediální agentuře. Když jsem po relativně intenzivním pracovním životě odcházela na mateřskou, nějak jsem podvědomě tušila, že se tam už nevrátím. Říkala jsem si, že budu mít poměrně dlouhou dobu čas přemýšlet, co budu v životě dělat dál (a to jsem ještě nic netušila o záměrech, které jsou v životě sakra důležité). Přišlo jedno dítě, druhé dítě, klasický rodinný život a já najednou zjišťovala, že jsem fyzicky dost vyčerpaná, je toho na mě moc a na všechno jsem sama 🙂 Z pohledu zvenčí to tak ale určitě nevypadalo, protože jsem ze své podstaty trochu tryskomyš a nic pro mě není problém. Prostě, to se nějak zvládne.

Tak jsem se začala „dávat dohromady“. Vzala jsem to z té jednodušší strany jako zdravá strava, jóga, ayurvéda, akupunktura, čínská medicína a mnoho dalších směrů, až se mi okolí začalo už trochu smát, kde všude chodím:) Nicméně, když už jsem se fyzicky cítila docela dobře, tak mi došlo, že bez ohledu na to, že mi z materiálního hlediska nic nechybí, všeho jsem dosáhla a většinu aktuálních snů si splnila… tak stejně NEJSEM SPOKOJENÁ – nějak tomu všemu chyběla ta pomyslná „muška jenom zlatá“ :).

A  tenkrát mi kamarádka řekla o RUŠce, jak je to skvělá metoda, a že mi změní celý můj život. A měla pravdu. Velkou pravdu. Po prvním kurzu jsem měla pocit, že mi spadl obrovský batoh ze zad a já najednou mohla lépe dýchat. Život byl najednou krásnější a barevnější, zlepšil se mi vztah k rodičům (i když tady je to práce někdy na celý život), který mě léta trápil, a na fyzické úrovni jsem najednou byla schopna na józe zvládnout pozice, které mi do té doby ani náhodou nešly. Došlo mi to, co jsem už dávno v hloubi své duše věděla, že všechno, co nás v životě trápí je jenom v hlavě a jenom my máme klíč k tomu to změnit. Jen nám to někdy přijde zamotané, složité, bez východiska. Ale VŽDYCKY tady JE.

Ve stejný čas, jako jsem absolvovala výcvik metody RUŠ, jsem se přihlásila na dvouletý program Akademie Léčivé Výživy. Ten jsem dokončila a konečně se všechny nasbírané vědomosti ze všech směrů mohly začít realizovat v mém životě a životě mých blízkých.

A co vlastně jsem a nejsem?

Jsem průvodcem životem a zdravím, umím rozpoznat, kde je potřeba něco přidat a kde ubrat, umím poradit a nasměrovat, kterým směrem se vydat. Nabízím řešení (někdy nevyžádaná:)), pomocnou ruku, nadhled a jiný pohled na věc. Nejsem odborník ani vědec a spíše funguji intuitivně a pocitově, ale na základě dlouhodobých zkušeností, vědomostí, vnímání a pozorování. Nepovedu Vás za ruku, ale ukážu cestu, kterou se můžete vydat. Každý totiž máme svůj unikátní záměr a úkol, co na tomto světě dělat, ale vyrazit musíme každý sám.

Vím, že svůj život si TVOŘÍM JENOM JÁ a je jen na mě, jak bude vypadat a jestli jej prožiju šťastný a spokojený.

Jan HájekO mně