Terapie metodou RUŠ

Terapie Metodou RUŠ je ucelená metoda, jak se zbavit nepříjemných pocitů, které nás v životě provází a způsobují nám někdy menší a jindy větší nepříjemnosti. Děje se nám to ve vztazích, v různých životních situacích nebo ve vnímání sebe sama. Veškerá práce probíhá při vašem plném vědomí.

Terapie probíhá ve třech zásadních krocích:

1. krok: nalezení nevhodných programů a vzorců z Vašeho podvědomí pomocí vzpomínek
2. krok: vyřešení nalezených programů
3. krok: kontrola, že je problém vyřešen

Průběh terapie:

  • Na začátku si řekneme, co Vás trápí a čeho byste se rádi ve svém životě zbavili a jak byste se chtěli cítit.
  • Přes současnou situaci, která vás štve a kvůli které jste na terapii dorazili, najdeme skutečný problém.
  • Ten dohledáváme v minulosti, tam také zpracováváme a vyřešíme.
  • A pak pokračujeme v hledání dalších případných problémů.

Příčiny v minulosti hledáme převážně v dětství, takže budeme řešit vztah k mamince, tatínkovi, sourozencům, babičkám, dědečkům, případně kamarádům. Ti jsou totiž hlavním zdrojem vašich programů, které jste si v souvislosti s nimi vytvořili. Ale byli jste to VY, kdo tyto emoce tvořil, takže jedině VY je můžeme změnit, vymazat, nastavit jinak 😊. Tím zbavíte svůj život strachů a obav, které Vás mohou blokovat ve svobodném žití ve svém pravém JÁ.

Terapie trvá většinou 3-4 hodiny, probíhá za Vašeho plného vědomí a celou dobu máte zavřené oči. Důvodem je Vaše větší soustředěnost na sebe sama a situace, kterými si budete procházet.

Jak je to vlastně s těmi emocemi a pocity? Kde se všechny vzaly?

Viděli jste animák V hlavě resp. Inside out? Pokud ne, vřele doporučuju. Protože takhle nějak podobně si to můžete hezky představit. Od narození jsme neustále vystavováni nejrůznějším situacím. Někdy příjemným, jindy nepříjemných nebo přímo příšerným a na ty nějak zareagujeme. A jak si je jednou uložíme (ty reakce), tak už v nás zůstávají a pokaždé, když se objeví podobná situace (se stejným emočním nábojem), zachováme se v podstatě podobně. Čím silnější vzorec (situace, program) v dětství vytvořený, tím intenzivněji se nám to pak v dospělém životě děje. Nebo taky naopak to nemusí být zase tak silná emoce v dětství, ale jak se kulička v průběhu času nabaluje a zvětšuje, tak nás to v dospělosti může dost limitovat a my máme pocit, že to tak prostě je a nedá se to změnit. Protože také dost často nám to naše okolí potvrzuje nebo vyvrací a tím se jen dále utvrzujeme v pocitu neměnnosti těchto věcí a pocitů. Ale je to všechno jenom iluze, bublina, ve které žijeme. Když se nám totiž podaří podívat se na problém z většího odstupu (nadhledu) zjistíme, že to je jenom bublina, která se dá zmenšit nebo dokonce prasknout a může prostě zmizet.

Takže pro potřebu terapie je současná nepříjemná situace spíše jen startovací čarou, od které hledáme společného jmenovatele ve vaší minulosti.

Po terapii se možná budete cítit trochu unaveně (přece jenom jsou to 4 hodiny práce), ale celkově byste měli cítit úlevu a mělo by Vám být dobře. Je potřeba si taky uvědomit, že jednou terapií nemůžete kompletně proměnit celý svůj dosavadní život. Je to zkrátka začátek nějaké životní cesty, která by měla vést k jakési vnitřní spokojenosti. Kdy a jakými nástroji k této spokojenosti dospějeme je jen na nás a je to vlastně nekončící proces, který nás posunuje dál. Terapie může být jen jedním z mnoha kroků, které ještě budou následovat. Jak dlouhý a náročný nebo snadný ten proces bude záleží čistě na každém z nás. Já jsem tady pro Vás jen jako průvodce, který ukazuje možné směry vývoje.

Pomocí metody RUŠ se můžeme zbavit prakticky jakéhokoli problému, který nás trápí: úzkost, stres, deprese, fóbie, vztahové či pracovní problémy, závislosti, zátěže z prožitých traumat, rozchodů, úmrtí blízkých i strach z událostí v budoucnu. Ve vazbě na psychiku lze vyřešit i zdravotní problémy.

Problémy si definujete a „čistíte“ sami, já jsem tady jen jako terapeut, průvodce, který Vás vede. Nejsem vědma, ani jasnovidka nebo čarodějnice, takže vám nemohu radit, jak byste měli žít Vaše životy. To musí udělat každý sám za sebe. Ovšem ze zkušeností vím, že určité generace mají různé společné jmenovatele a všichni vlastně řešíme dost podobné věci a zároveň tak odlišné.

Práce se mnou je tedy velmi vědomá, záleží jen na Vašem rozhodnutí, odhodlání a upřímnosti sám/sama k sobě. Váš život totiž můžete změnit jenom Vy, bez ohledu na to, jak se to na začátku může zdát složité nebo nepředstavitelné. Velmi neradi totiž opouštíme staré zaběhnuté koleje, i když nám neslouží a zavedly nás do slepé uličky. Ale ty koleje jsou důvěrně známé  a už jsme se na nich naučili nějak jezdit. A představa změny, nových kolejí, nové cesty nás většinu k smrti děsí.

Ale život je změna, bez změny totiž není život.  A já jsem ráda, že na u této vaší změny mohu být a společně nacházet nové směry k lepšímu žití a bytí. 

 

Cena za jedno sezení: 6 000,-Kč

Jan HájekTerapie metodou RUŠ